12 września 2019
Politechnika Śląska rozpoczyna współpracę z EMT-Systems Sp. z o.o.

Politechnika Śląska zyskała kolejnego partnera do współpracy. Nasza uczelnia podpisała dziś porozumienie z firmą EMT-Systems Sp. z o.o., w ramach którego obie strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym. Spotkanie miało miejsce w rektoracie Politechniki Śląskiej.

Z ramienia Politechniki Śląskiej umowę podpisał rektor prof. Arkadiusz Mężyk, natomiast EMT-Systems Sp. z o.o. reprezentował prezes zarządu dr hab. inż. Grzegorz Wszołek. W ramach porozumienia Politechnika oraz EMT-Systems Sp. z o.o. m.in. powołają zespół specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych oraz będą wspólnie uzgadniać tematy prac badawczych i magisterskich, wzajemnie prezentować i propagować swoje osiągnięcia.

Wśród pól współpracy rektor wymienił jeden z głównych obszarów badawczych uczelni: Politechnika Śląska podejmuje współpracę z firmą EMT-Systems Sp. z o.o. wnosząc duży potencjał w zakresie m.in. badań nad przemysłem 4.0. Obecnie kształcimy także w Centrum Szkolenia Pilotów Politechniki Śląskiej - to daje szerokie pole do kooperacji z firmą EMT-Systems.

Politechnika Śląska w ramach porozumienia zobowiązała się m.in. do kształcenie pracowników kierowanych przez EMT-Systems na studiach wyższych oraz na studiach doktoranckich, podyplomowych i kursach dokształcających, organizowania szkoleń na zlecenie EMT-Systems z wykorzystaniem bazy dydaktycznej Politechniki Śląskiej, proponowania tematów prac dyplomowych zgodnych z potrzebami EMT-Systems, wspólne pozyskiwanie środków finansowych (w tym fundusze unijne) umożliwiających efektywną i partnerską współpracę.

EMT-Systems natomiast będzie m.in. organizowało praktyki studenckie i wycieczki dydaktyczne dla studentów, nabór kadry inżynierskiej spośród absolwentów Politechniki Śląskiej, zgodnie z potrzebami EMT-Systems, umożliwi pozyskiwanie tematów do prac dyplomowych studentów, organizowanie staży studenckich niezwiązanych z pracą dyplomową.

Wiadomość utworzona: 12 września 2019 13:53, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 12 września 2019 13:55, wykonana przez: Jadwiga Witek