12 września 2019
Za nami Śląski Salon Maturzystów

Śląski Salon Maturzystów, podczas którego uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli zapoznać się z ofertami uczelni i wysłuchać rad ekspertów komisji egzaminacyjnych, odbył się we wtorek, 10 września w murach Politechniki Śląskiej. Impreza, którą zorganizowano już po raz 13., przyciągnęła rzesze młodych ludzi, którzy w  przyszłym roku staną przed wyborem swojej ścieżki zawodowej.

Uroczyste otwarcie Śląskiego Salonu Maturzystów odbyło się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym. Politechnikę Śląską reprezentowali rektor prof. Arkadiusz Mężyk i prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Tomasz Trawiński. W uroczystości wzięli udział także prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni prof. Violetta Skrzypulec-Plinta ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prorektor ds. badań naukowych prof. Andrzej Noras z Uniwersytetu Śląskiego, wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach Jacek Szczotka oraz Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora Śląskiego Salonu Maturzystów.

Śląski Salon Maturzystów co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ma pokazać ofertę edukacyjną śląskich uczelni. W tym roku aż 15 z nich gościmy w przestrzeni Politechniki Śląskiej.

Drodzy Maturzyści, stajecie przed najważniejszym wyborem w życiu, czyli wyborem przyszłej kariery zawodowej, pełni obaw, ale też nadziei. Życzę Wam, byście na tych obawach specjalnie się nie skupiali. Patrzcie na Wasze marzenia. Najważniejsze, żeby z przyjemnością wstawać rano do pracy, ponieważ to będzie znaczący fragment Waszego życia – zwrócił się do uczniów rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Maturzyści, którzy odwiedzili Politechnikę Śląską, mieli okazję wysłuchać porad ekspertów z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Jaworznie, którzy przybliżyli im zasady, jakie będą obowiązywać podczas przyszłorocznego egzaminu dojrzałości. Podczas Salonu Maturzystów byli również obecni przedstawiciele szkół wyższych, którzy przedstawili ofertę edukacyjną swoich uczelni. Dodatkowo do rąk uczniów trafiło kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy.

Politechnika Śląska przygotowała dla maturzystów najnowszy informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021. Uczniowie mogli również odwiedzić stoisko naszej uczelni.

Wiadomość utworzona: 10 września 2019 16:56, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 12 września 2019 09:34, wykonana przez: Jadwiga Witek