8 września 2019
Rektor PŚ z Honorową Złotą Odznaką Krajowej Izby Gospodarczej

Podczas XXV Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk otrzymał Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej oraz Odznakę Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Wyróżnienia zostały przyznane za działalność na rzecz rozwoju i współpracy nauki z gospodarką.

Profesor Mężyk zabrał głos w imieniu wszystkich nagrodzonych, dziękując za docenienie efektów kooperacji środowisk akademickich z otoczeniem społeczno-gospodarczym: W imieniu wszystkich wyróżnionych chciałbym bardzo serdecznie podziękować Krajowej Izbie Gospodarczej za dostrzeżenie wysiłków, które w Regionie są czynione na rzecz współpracy biznesu, nauki i samorządów. Mam pełną świadomość, że zaszczyt spływa dziś na mnie i wszystkie osoby odznaczone, ale wyróżnienia to wynik wieloletniej współpracy wielu zespołów. Szczególne podziękowania kieruję do Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz wszystkich Izb w Regionie Górnośląskim za otwartość do takiej współpracy. Myślę, że wyróżnienie będzie dla nas motywacją do dalszej działalności na rzecz rozwoju – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk.

Politechnikę Śląską reprezentowali również Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Uczelni dr Zygmunt Łukaszczyk.

W gronie odznaczonych znalazł się także prof. dr hab. inż. Jan Kosmol – Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego „TECHNOPARK GLIWICE” Sp. z o.o. i jednocześnie pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.

XXV jubileuszowa Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach odbyła się 7 września 2019 roku. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 600 osób – osobistości ze świata biznesu, polityki i nauki. Uroczystość zgromadziła liczne grono przedstawicieli władz państwowych, regionalnych oraz przedsiębiorców.

Wiadomość utworzona: 8 września 2019 17:19, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 8 września 2019 17:27, wykonana przez: Jadwiga Witek