4 września 2019
Diamentowe Granty dla studentów Politechniki Śląskiej

Maciej Klimas z Wydziału Elektrycznego, Maria Bzówka i Grzegorz Stando z Wydziału Chemicznego oraz Nikolina Poranek z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki znaleźli się w gronie laureatów VIII edycji ogólnokrajowego programu Diamentowy Grant. Laureaci otrzymali po 220 tys. zł dofinansowania na realizację projektów.

Maciej Klimas uzyskał dofinansowanie na realizację projektu „Opracowanie, weryfikacja pomiarowa i implementacja stochastycznych modeli zjawiska łuku elektrycznego”, Maria Bzówka na „Poznanie molekularnych aspektów regulacji receptorów Toll-podobnych ze szczególnym uwzględnieniem cząsteczek wody jako potencjalnego mediatora w oddziaływaniach białko-ligand oraz białko-białko”, Nikolina Poranek na „Ocena możliwości zagospodarowania odpadów wtórnych z ITPOK w betonie o zwiększonej szczelności”, a Grzegorz  Stando na „Nowe niefunkcjonalizowane nanostruktury węglowe o hydrofilowym charakterze powierzchni i ich potencjalne zastosowanie w materiałach kompozytowych”.

Program Diamentowy Grant został wprowadzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w celu finansowania projektów wybitnie uzdolnionych studentów, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W VIII edycji konkursu zespół ekspertów wyłonił 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt. Otrzymają oni maksymalnie 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy.

Wśród nagrodzonych w tym roku projektów tylko 12 znajduje się w obszarze nauk technicznych. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/nauka/informacje-o-programie-diamentowy-grant

Wiadomość utworzona: 4 września 2019 11:25, autor: Anna Mrowiec
<październik 2019>