2 września 2019
Akademickie Licea Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej zainaugurowały rok szkolny

Dwie szkoły Politechniki Śląskiej – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rybniku rozpoczęły nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Inauguracja odbyła się 2 września 2019 r.

Rektor Politechniki Śląskiej powitał uczniów w murach Uczelni, a także pogratulował pierwszoklasistom dokonania wyboru szkoły: Chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, drodzy uczniowie, za to, że nam zaufaliście i wybraliście Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a także za to, że zaufaliście naszej ofercie i powierzyliście nam swoje losy na najbliższe lata. Liczymy, że spędzicie w murach Politechnicznych Liceów piękne chwile. Mamy nadzieję, że wielu z Was w przyszłości stanie się członkami naszej akademickiej wspólnoty – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Politechniki Śląskiej, dyrektorzy i nauczyciele, a także członkowie społeczności akademickiej.

Była to już druga inauguracja roku szkolnego w Akademickich Liceach Ogólnokształcących naszej Uczelni. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę 4 września 2018 roku. Szkoły Politechniki cieszą się rosnącą popularnością. Do Liceów jest przyjmowana młodzież z najlepszych wynikami, a także z wybitymi osiągnięciami na olimpiadach przedmiotowych. Prawie 80 procent najmłodszych członków politechnicznej społeczności ukończyło edukację ze świadectwami z wyróżnieniem.

Celem Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej jest umożliwienie uczniom dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku edukacji poprzez zapewnienie nauki na akademickim poziomie. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie do kontynuacji kształcenia w szkole wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych.

Wiadomość utworzona: 2 września 2019 19:06, autor: Jadwiga Witek
<grudzień 2019>