22 sierpnia 2019
We wrześniu rusza Szkoła Giełdowa na Politechnice Śląskiej

Chciałbyś inwestować na giełdzie, ale nie wiesz, jak to wszystko działa? Boisz się porażki? Pokażemy Ci, jak inwestować od postaw! Już we wrześniu rusza kolejna edycja programu edukacyjnego „Szkoła Giełdowa” organizowanego we współpracy z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych, w ramach którego zostaną przeprowadzone dwa kursy: podstawowy i dla średniozaawansowanych.

W ramach Szkoły Giełdowej organizowane są dwa kursy: „Podstawy inwestowania na giełdzie” ¬¬(poziom podstawowy) oraz „Giełda dla średniozaawansowanych” (poziom średniozaawansowany). Każdy z kursów obejmuje 5 wykładów (14 godzin) prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych, praktyków i ekspertów z zakresu instrumentów i rynków finansowych. Zajęcia są prowadzone w trybie weekendowym. Uczestnicy otrzymują profesjonalne materiały informacyjne przygotowane przez Fundację Giełdy Papierów Wartościowych oraz certyfikat ukończenia kursu.

Kurs „Podstawy inwestowania” obejmuje kluczowe i najbardziej praktyczne zagadnienia dla początkujących inwestorów giełdowych. W trakcie wykładów przedstawia się informacje na temat zasad inwestowania, wyboru i oceny spółek, korzystania z informacji finansowych oraz zasad zarządzania portfelem papierów wartościowych.

Kurs „Giełda dla średniozaawansowanych” przeznaczony jest dla osób mających podstawową wiedzę o giełdzie i dla praktykujących inwestorów. Kurs pomaga w usystematyzowaniu i pogłębieniu wiedzy na temat instrumentów pochodnych - opcji i kontraktów terminowych dostępnych na warszawskiej giełdzie, a także certyfikatów turbo. W ramach kursu omawiane są także takie zagadnienia jak: analiza fundamentalna (w tym case study spółek z wybranych branż), analiza techniczna, a także zaawansowane zagadnienia dotyczące funkcjonowania giełdy i wpływu otoczenia gospodarczego na GPW.

Koszt kursu podstawowego to 370 zł, a dla średniozaawansowanych 450 zł. Za zakup obu otrzymamy 10% rabatu.

Najbliższe kursy:

• 7-8 września – Podstawy inwestowania na giełdzie (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, Politechnika Śląska),
• 16-17 listopada – Podstawy inwestowania na giełdzie (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, Politechnika Śląska),
• 28-29 września – Giełda dla średniozaawansowanych (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, Politechnika Śląska),
• 30 listopada-1 grudnia – Giełda dla średniozaawansowanych (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, Politechnika Śląska).

Koordynatorem Szkoły GPW na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej jest dr inż. Tomasz Nawrocki (tomasz.nawrocki@polsl.pl), osobą do kontaktu mgr inż. Anna Bartłomiejczyk (anna.bartlomiejczyk@polsl.pl, tel. 32 2777 305). Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.gpw.pl/szkola-gieldowa i pod adresem mailowym fundacjagpw@gpw.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w kursach Szkoły Giełdowej na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 22 sierpnia 2019 13:48, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 22 sierpnia 2019 13:56, wykonana przez: Anna Mrowiec