20 sierpnia 2019
Politechnika Śląska na Gdynia Aeorobaltic Show

Sierpniowy weekend (17-18.08.) zgromadził w Gdyni miłośników lotnictwa i podniebnych akrobacji. Na lotnisku Gdynia-Kosakowo, podczas corocznej imprezy Gdynia Aerobaltic Show w powietrzu podziwiać można było 60 maszyn, a na wystawie naziemnej dodatkowo kolejnych 60. Impreza była również okazją do zaprezentowania osiągnięć lotniczych Politechniki Śląskiej oraz samolotu w barwach naszej uczelni, na którym pilotażu uczą się studenci.

Odwiedzający wydarzenie mieli okazję do zapoznania się z ofertą naszej uczelni w zakresie lotnictwa, a więc praktycznego szkolenia lotniczego, technologii lotniczych, prowadzenia prac badawczych nad kluczowymi  problemami lotnictwa cywilnego. Obecni na wydarzeniu przedstawiciele należącego do uczelni Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej udzielali wyczerpujących informacji zainteresowanym uczestnikom pokazów. Przede wszystkim jednak magnesem przyciągającym widzów był dwumiejscowy samolot Aero AT-3 w barwach Politechniki Śląskiej.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 90 załóg z całego świata, w tym Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Finlandii, Litwy, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. W Gdyni można było też zobaczyć najpopularniejsze polskie grupy akrobacyjne z Żelaznymi, Firebirds i Orlikiem na czele.

Ekipa Politechniki Śląskiej zapowiedziała swój udział w przyszłorocznej, jeszcze ciekawszej edycji imprezy.

Wiadomość utworzona: 19 sierpnia 2019 14:39, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2019 10:40, wykonana przez: Anna Mrowiec