19 sierpnia 2019
Pomyślny lot stratosferyczny balonu studenckiego koła naukowego Space Project

Po wielomiesięcznych przygotowaniach studenci z Koła Naukowego Space Project działającego przy Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym przeprowadzili udaną misję stratosferycznego lotu balonowego, będącego zalążkiem przyszłych prac zmierzających w kierunku stosowania technologii kosmicznych i badań satelitarnych.

Opracowanie danych pomiarowych zebranych z aparatury umieszczonej na pokładzie będzie przeprowadzone w najbliższym czasie. Relacja filmowa z lotu znajduje się TUTAJ.

Członkami koła są studenci różnych wydziałów Politechniki Śląskiej oraz z  innych uczelni z regionu.

Serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 19 sierpnia 2019 11:27, autor: Anna Mrowiec