5 sierpnia 2019
Politechnika Śląska otrzyma najwięcej doktoratów wdrożeniowych w Polsce!

Politechnika Śląska została najlepiej oceniona spośród wszystkich polskich uczelni w ramach III edycji programu „Doktorat wdrożeniowy” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie nasza uczelnia otrzyma środki na realizację aż 78 doktoratów wdrożeniowych, w tym 10  w zakresie sztucznej inteligencji.

W ramach tegorocznej, III edycji, zostało złożonych 61 wniosków. Można było się ubiegać o środki w dwóch modułach. W module „Doktorat wdrożeniowy I” zostały złożone - 52 wnioski z łączną liczbą planowanych kandydatów do programu 449, natomiast w module „Doktorat wdrożeniowy II w zakresie sztucznej inteligencji” zostało złożonych 9 wniosków z łączną liczbą planowanych kandydatów do programu 36.

W ramach modułu „Doktorat wdrożeniowy I” Politechnice Śląskiej zostało przyznanych 68 doktoratów wdrożeniowych. Na drugim miejscu znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza z 54 doktoratami, a na trzecim Politechnika Warszawska z 51.

Natomiast w module „Doktorat wdrożeniowy II w zakresie sztucznej inteligencji” Politechnika Śląska otrzymała również najwięcej doktoratów – 10.

Wnioski zostały ocenione pod względem formalnym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i merytorycznym przez zespół doradczy do spraw oceny wniosków i raportów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” powołany przez ministra.

Wiadomość utworzona: 5 sierpnia 2019 11:39, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2020>