29 lipca 2019
Naukowcy dyskutowali o problemach transportu

O problemach transportu, ale także infrastruktury transportowej dyskutowano podczas XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Transport Problems 2019” i VIII Sympozjum Młodych Naukowców – jednych z najważniejszych platform wymiany myśli naukowej w tej dziedzinie. Sympozjum odbyło się na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej, natomiast konferencja także w Katowicach i Bochni.

Na konferencji i sympozjum, które odbyły się pod koniec czerwca, prezentowane były nie tylko referaty związane z transportem, ale również poświęcone infrastrukturze transportowej, co wiąże się ze zmianą klasyfikacji dyscyplin naukowych. Oba wymienione wydarzenia należy rozpatrywać jako kompleksową ofertę wymiany myśli naukowej, ponieważ wzajemnie się uzupełniają, a wielu naukowców uczestniczy jednocześnie w sympozjum oraz konferencji.

Tegoroczna konferencja TP’2019 zgromadziła rekordową liczbę uczestników, a rekordowa liczba artykułów naukowych została zaprezentowana i opublikowana przez naukowców z 23 krajów, w tym kilku azjatyckich, Afryki oraz Ameryki Południowej. Sesja plenarna konferencji odbyła się na Wydziale Transportu, wzięli w niej udział czołowi naukowcy z Bułgarii, Gruzji, Azerbejdżanu i Polski oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Policji, a także Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Dalsze obrady odbywały w Bochni w 3 równoległych sesjach i dotyczyły problemów wszystkich sektorów transportu oraz jego infrastruktury.

Wiadomość utworzona: 29 lipca 2019 11:13, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>