29 lipca 2019
W piątek powitaliśmy zwycięską załogę PolSl Racing!

W piątek 26 lipca, na briefingu prasowym powitaliśmy zwycięską załogę bolidu SW-02 „Quarado”, która po bardzo dobrych wynikach startów w Holandii z początku lipca 2019, odniosła kolejne zwycięstwo – tym razem w klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student Andorra (15-21.07.2019). Jest to pierwszy tak duży sukces załogi Politechniki Śląskiej.

Zawodnicy wrócili na chwilę do bazy w Gliwicach, by zaraz po briefingu rozpocząć wyjazdowe przygotowania do kolejnego sezonu.

W briefingu wzięli udział:

• Prorektor ds. Współpracy  z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz;

• dr hab. inż. Mirosław Szczepanik, prof. PŚ, Instytut Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej Wydziału Mechnicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej – opiekun Koła Naukowego PolSl Racing;

• Lider Zespołu PolSl Racing – Inż. Maciej Marzec

• Lider Zespołu PolSl eRacing – Inż. Kamil Stencel

• Mgr inż. Bartłomiej Urbański – Członek Honorowy PolSl Racing

• Mgr inż. Krzysztof Adamczak – Członek Honorowy PolSl Racing

• Liderzy Podzespołów PolSl Racing - TBC

PolSl Racing – zespół reprezentujący Politechnikę Śląską, w hiszpańskiej rundzie „studenckiej Formuły 1”, jak nazywane są zawody, uzyskał następujące wyniki:

• Zwycięzca Konkurencji Statycznych wśród Bolidów Spalinowych,

• Zwycięzca Konkurencji Dynamicznych wśród Bolidów Spalinowych.

W rezultacie PolSl Racing zajął: 1 Miejsce w klasyfikacji generalnej. Zespół otrzymał również następujące nagrody specjalne: Combustion Best Smart Solution, Best Body and Brakes Design.

Wiadomość utworzona: 25 lipca 2019 07:58, autor: Marek Gabzdyl
Ostatnia modyfikacja: 29 lipca 2019 07:54, wykonana przez: Marek Gabzdyl