19 lipca 2019
Zakończenie kolejnej edycji programu Junior Engineer Opel Manufacturing Poland

W minionym tygodniu odbyły się obrony projektów stażowych studentów zakwalifikowanych do programu Inżynier XXI wieku realizowanego na mocy porozumienia Politechniki Śląskiej i OPEL Manufacturing Poland, koordynowanego w uczelni przez Biuro Karier Studenckich.

Trzynastu wybranych w procesie rekrutacji stażystów zaprezentowało się przed managementem firmy i przedstawicielami uczelni opowiadając w języku angielskim o projekcie zrealizowanym w ciągu minionych miesięcy. W swoich zmaganiach stażyści mogli liczyć na przyjazne środowisko pracy, pomoc ze strony doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, a także brać udział w licznych szkoleniach.

Program stażowy w gliwickiej fabryce Opla został zainicjowany 14 lat temu, w celu umożliwienia studentom i absolwentom Politechniki Śląskiej wykorzystywania wiedzy nabywanej podczas studiów w praktyce. Zakłada realizację dopasowanych do efektów kształcenia projektów inżynierskich, przy merytorycznym wsparciu opiekuna ze strony firmy. Odbywa się cyklicznie.

Opel Manufacturing Poland należy do spółki Opel/Vauxhall należącej do międzynarodowego koncernu Groupe PSA. Składa się z dwóch zakładów produkcyjnych: w Gliwicach i Tychach. W gliwickim zakładzie produkowane są samochody osobowe, a także zlokalizowana jest siedziba Funkcji Centralnych pionów Zakupów, IT, Finansów i Inżynierii, które obsługują wszystkie jednostki Opel/Vauxhall w Europie.

Wiadomość utworzona: 19 lipca 2019 13:48, autor: Marek Gabzdyl
<listopad 2019>