16 lipca 2019
Studenci Politechniki Śląskiej na prestiżowych zawodach Shell Eco-marathon Europe 2019

Na początku lipca w Londynie odbyła się już 34. edycja zawodów Shell Eco-marathon Europe, podczas których drużyna Smart Power reprezentowała Politechnikę Śląską. Wydarzenie to co roku zrzesza uczniów i studentów z całej Europy oraz Afryki, którzy biorą udział w rywalizacji o zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie na profesjonalnym torze pojazdów o jak największej wydajności energetycznej, w trzech kategoriach napędu: spalinowych, wodorowych oraz elektrycznych. W tym roku udział wzięło ponad 1500 uczestników z 28 krajów, konstruując łącznie 140 bolidów.

Podczas przygotowań, które trwały cały rok, zespół pracował nad projektem bolidu MuSHELLka, będącym historycznie pierwszym bolidem zbudowanym przez zespół na potrzeby SEM. Jest to bolid o napędzie elektrycznym startujący w kategorii prototype. Ostatecznie drużyna uzyskała wynik 183,41 km/kWh, zajmując tym samym 30. miejsce w swojej kategorii.

Smart Power  https://www.facebook.com/SmartPowerPolSl to zespół działający w ramach Studenckiego Koła Naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn przy Politechnice Śląskiej, łączący pasjonatów z wydziałów Mechanicznego Technologicznego, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Chemicznego.

Wiadomość utworzona: 16 lipca 2019 11:00, autor: Marek Gabzdyl