5 lipca 2019
Spotkanie władz uczelni z władzami Gliwic

W Willi Caro w Gliwicach 1 lipca odbyło się spotkanie kolegium rektorskiego Politechniki Śląskiej z władzami Miasta Gliwice.

Politechnikę Śląską w rozmowach reprezentowali: prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk, prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Tomasz Trawiński oraz prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz. Ze strony władz miejskich uczestnikami spotkania byli I zastępca prezydenta miasta Adam Neumann, II zastępca Mariusz Śpiewok, III zastępca Krystian Tomala oraz sekretarz miasta – dr inż. Andrzej Karasiński.

Na początku spotkania prof. Janusz Kotowicz przedstawił aktualny postęp realizacji prac na Politechnice Śląskiej związanych z wdrażaniem Ustawy 2.0. Poinformował władze miasta o dalszych pracach nad niedawno przyjętym statutem uczelni, o przyjętych rozwiązaniach organizacyjnych, uwzględniających zmiany legislacyjne oraz kierunki rozwoju uczelni. Prof. Marek Pawełczyk poinformował o szczegółach uczestnictwa Politechniki Śląskiej w konkursie w programie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”(IDUB).

Przedstawiciel władz miasta poinformował o planach związanych z działalnością wokół lotniska i lotnictwa w Gliwicach i o uczestnictwie w tych działaniach Politechniki Śląskiej.

Kolejnym punktem rozmów były obchody jubileuszu 75-lecia Politechniki Śląskiej. Informacje na temat bogatego programu uroczystości jubileuszowych przedstawił prof. Janusz Kotowicz. W swojej wypowiedzi zaznaczył, jak ważny udział w tych uroczystościach będzie miało również miasto. Między innymi wspomniał on o chęci zorganizowania wystawy zlokalizowanej w centrum miasta, która przypominałaby historię Politechniki Śląskiej. Prezydent Krystian Tomala pozytywnie ustosunkował się do tego tematu i zaprosił na kolejne spotkanie, by omówić szczegółowo plany współpracy.

Wiadomość utworzona: 5 lipca 2019 14:32, autor: Marek Gabzdyl
<październik 2020>