4 lipca 2019
Politechnika Śląska w Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych

Działająca w województwie śląskim od 2013 roku Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych zostanie poszerzona o nowych członków. W piątek, 5 lipca, w Sali Szarej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego nastąpi podpisanie stosownego aneksu do umowy.

W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Instytutu Metali Nieżelaznych, Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego oraz Politechniki Śląskiej – instytucji, które w wyniku porozumienia wejdą w skład Sieci. Władze województwa śląskiego reprezentować będzie marszałek Jakub Chełstowski, a Politechnikę Śląską jej rektor, prof. Arkadiusz Mężyk.

Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych została powołana w celu stworzenia przestrzeni komunikacji i współpracy, a także wymiany danych pomiędzy środowiskami przedsiębiorstw i naukowo-badawczymi, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Celem utworzenia Sieci jest rozwój potencjału technologicznego i innowacyjnego regionu oraz zbudowanie przewagi konkurencyjnej województwa śląskiego, która będzie oparta na programowaniu zmian gospodarczych wśród przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Ze strony Politechniki Śląskiej w działalność Sieci zaangażowane są wydziały: Inżynierii Biomedycznej oraz Organizacji i Zarządzania.

Wiadomość utworzona: 4 lipca 2019 11:56, autor: Anna Mrowiec