28 czerwca 2019
Politechnika Śląska dołączyła do światowej sieci Santander Universidades

Politechnika Śląska zyskała kolejnego partnera – jest nim Santander Bank Polska S.A. Umowa o współpracy w ramach projektu Santander Universidades została podpisana 26 czerwca w rektoracie Politechniki Śląskiej. Uczelnię reprezentował rektor prof. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości dr inż. Ireneusz Jóźwiak, natomiast bank - dyrektor Santander Universidades w Polsce Wojciech Leśniewski oraz dyrektor makroregionu południowego Arkadiusz Goździk.

- Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zachęcamy do niej w zakresie kształcenia kadr, które mogą być w obszarze państwa zainteresowania. Uczelnia od kilku lat prowadzi studia dualne w bliskiej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. To połączenie kształcenia praktycznego i akademickiego, studenci odbywają przynajmniej trzymiesięczny staż u pracodawcy, podpisując z nim umowę. Im więcej partnerów biznesowych mamy, tym ciekawsze są obszary kształcenia i bardziej zbliżone do realiów przyszłego środowiska pracy – zauważył rektor prof. Arkadiusz Mężyk.

– Cieszymy się że tak uznana uczelnia jaką jest Politechnika Śląska dołączyła do sieci Santander Universidades. Dzięki zawartej umowie studenci, pracownicy akademiccy oraz organizacje studenckie będą mogły korzystać ze wsparcia jakie oferujemy. Najważniejsze z nich to: Międzynarodowe Stypendia Santander (np. Yale, Georgetown, UCLA), wsparcie organizacji studenckich w realizacji najlepszych inicjatyw i projektów ,a także zdobywanie doświadczenia zawodowego w czasie staży i praktyk w Santander Bank Polska – powiedział dyrektor Santander Universidades w Polsce Wojciech Leśniewski.

Santander Universidades to jeden  z kluczowych projektów społecznego zaangażowania Santander Bank Polska oraz Grupy Santander. Program wspiera rozwój studentów z niemal 1000 uczelni na całym świecie, w tym ponad 50 w Polsce. Tylko w 2017 roku wsparcie uzyskało ponad 39 tys. osób w 18 krajach, w tym ponad 2800 w Polsce.

W ramach porozumienia uczelnia może liczyć na wsparcie merytoryczne i finansowe konferencji, badań i projektów zarówno  lokalnych i międzynarodowych, wsparcie kultury przedsiębiorczości i innowacyjności w środowisku akademickim, umiędzynarodowienie edukacji poprzez  stypendia zagraniczne, programy wymiany i projekty realizowane we współpracy z najlepszymi uniwersytetami z różnych krajów, wsparcie studentów poprzez możliwość odbycia staży i praktyk w Santander Bank Polska.

Więcej informacji o programie Santander Universidades na stronie http://www.santanderuniversidades.pl

Wiadomość utworzona: 28 czerwca 2019 08:20, autor: Anna Mrowiec
<październik 2020>