21 czerwca 2019
Licea akademickie zakończyły pierwszy rok szkolny

Zakończył się pierwszy rok szkolny w utworzonych w 2018 roku przez Politechnikę Śląską Akademickich Liceach Ogólnokształcących. Uczniowie ze szkół z Rybnika i Gliwic otrzymali świadectwa ukończenia pierwszej klasy sprofilowanych kierunków nauczania. Gościem uroczystości był rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Akademickie Licea Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej zainaugurowały swoją działalność 4 września minionego roku. W środę, 19 września, w siedzibach obu liceów, w Rybniku i w Gliwicach, uczniowie odebrali świadectwa ukończenia pierwszej klasy. - Cieszę się z powstania liceów akademickich i cieszy mnie, że wy, jako uczniowie, przyjęliście tę inicjatywę z takim entuzjazmem. Obecnie, po roku nauki, stanowicie już świetnie zintegrowaną grupę, która na pewno doskonale radzić sobie będzie w następnych latach nauczania – zwrócił się do uczniów podczas rozdania świadectw rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk. – Dziękuję, że waszą nauką, waszą postawą wyrabiacie dobrą markę nie tylko waszej szkole, ale również Politechnice Śląskiej – dodał rektor Mężyk.

Pierwszą klasę liceum w Gliwicach ukończyło 50 osób, a liceum w Rybniku 51 osób. Nauka prowadzona jest w klasach o dwóch profilach – architektonicznym i politechnicznym. Uczniowie podczas nauki przygotowują się jednocześnie do kontynuacji kształcenia na uczelni wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych. Oparciem i bazą naukowo-dydaktyczną jest szeroka infrastruktura Politechniki Śląskiej. Licea prowadzone pod auspicjami uczelni już po pierwszym roku działalności mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem młodzieży. Liczba kandydatów do pierwszej klasy nowego roku szkolnego przekroczyła już kilkakrotnie liczbę posiadanych miejsc.

Wiadomość utworzona: 19 czerwca 2019 14:45, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2019 08:43, wykonana przez: Anna Mrowiec