18 czerwca 2019
Wyróżnienie dla pracowników Wydziału Inżynierii Materiałowej I Metalurgii

Pracownicy Politechniki Śląskiej – prof. Magdalena Jabłońska oraz dr inż. Mariusz Wnęk – zostali wyróżnieni podczas międzynarodowej konferencji 28th international conference on metallurgy and materials - Metal 2019, która odbyła się w czeskim Brnie. Uczestniczyło w niej około 460 osób z Europy oraz Algierii, Chin, Egiptu, Indii, Iranu, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Tunezji, Turcji i Uzbekistanu.

Na konferencję zgłoszono 397 prac naukowych. W ramach konferencji odbyła się sesja posterowa, na której zaprezentowano 253 postery. Na jej czas została powołana komisja oceniająca przedstawione przed nią zagadnienie naukowe prezentowane na posterze. Po zakończeniu sesji komisja wytypowała 8 prac, wśród których przyznała 3 nagrody i 5 wyróżnień.

Dwa z nich przypadły pracownikom naszej uczelni z Wydziału Inżynierii Materiałowej I Metalurgii: prof. Magdalenie Jabłońskiej (Instytut Inżynierii Materiałowej) za pracę „Investigation on properties of structural steels deformed at dynamic conditions” oraz dr. inż. Mariuszowi Wnękowi (Katedra Informatyki Przemysłowej) za pracę “Digital modification of chimney gate valve characteristics as a way to reduce the fuel consumption and CO2 emission”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dr inż. Mariusz Wnęk uzyskał to wyróżnienie drugi raz z rzędu.

Wiadomość utworzona: 18 czerwca 2019 07:27, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>