13 czerwca 2019
Sesja dyplomantów na Wydziale Chemicznym

Na Wydziale Chemicznym odbyła się uroczysta sesja posterowa dyplomantów, podczas której zaprezentowali oni wyniki badań uzyskanych w trakcie realizacji prac magisterskich. W sesji uczestniczyły m.in. władze uczelni i wydziału, a także przedstawiciele firm chemicznych. Jedna z nich – PPG – przekazała Wydziałowi Chemicznemu bon o wartości 100 tys. zł na zakup nowego sprzętu laboratoryjnego.

To już kolejne wsparcie finansowe, jakie otrzymał Wydział Chemiczny od firmy PPG. Jej przedstawiciel, obecny na sesji, zapowiedział, że także w przyszłym roku przekaże ona kolejną dotację.

Sesja odbyła się w środę, 12 czerwca. Gości powitał dziekan Wydziału Chemicznego prof. Krzysztof Walczak oraz prorektor ds. studenckich prof. Tomasz Trawiński.

- Oprócz umiejętności inżynierskich, trzeba wypracowywać także umiejętności miękkie. Myślę, że dziś będzie na to sporo czasu, a przedstawiciele przemysłu też potwierdzą, jak ważne są dziś kompetencje miękkie, może nawet ważniejsze niż inżynierskie – powiedział prof. Tomasz Trawiński.

W sesji wzięli udział ponadto prof. Wojciech Zieliński, prof. Beata Orlińska, kierownik Katedry Technologii Chemicznej Organicznej i Petrochemii, dr Magdalena Letun-Łątka, dyrektor CITT, przedstawiciele firm chemicznych m.in. PPG, Zakłady Azotowe Kędzierzyn, ZA Puławy, Fluor,  ICSO Blachownia, PCC Rokita.

Sesja była również znakomitą okazją, aby zaprezentować firmę wśród absolwentów, wybrać przyszłego pracownika lub zorientować się w tematyce badawczej prowadzonej na Wydziale.

Wiadomość utworzona: 13 czerwca 2019 11:18, autor: Anna Mrowiec