11 czerwca 2019
Mali naukowcy odwiedzili Politechnikę Śląską

W murach Politechniki Śląskiej zagościło ponad 300 młodych naukowców w wieku od 6 do 15 lat. Przybyli oni wraz ze swoimi nauczycielami i przedstawicielami dyrekcji szkół, aby uczestniczyć w I Konferencji Naukowej Dzieci i Młodzieży – „Nowoczesny przemysł, świadome ratownictwo”. Dzieci na konferencję przyjechały ze Śląska oraz Małopolski.

Po raz pierwszy na tak wielką skalę na naszej uczelni mali naukowcy zastanawiali się nad tym, czym jest nowoczesny przemysł, jak świadomie dbać o środowisko oraz jaka jest rola i główne zadania służb ratowniczych.

Podczas krótkich prezentacji młodzi odkrywcy mieli okazję zaprezentować swoje pasje badawcze, opowiadali o swoich naukowych fascynacjach, a przede wszystkim demonstrowali zrealizowane przez siebie projekty.

Na zakończenie konferencji każdy z uczestników otrzymał wyjątkową statuetkę oraz dyplom z rąk rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.

Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia była dr inż. Aneta Grodzicka wraz z Kołem Naukowym „Bezpieczna Ściana” i gronem współpracowników z Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Wiadomość utworzona: 11 czerwca 2019 07:39, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2020>