7 czerwca 2019
Studencki konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

W jaki sposób poprawić jakość studiowania? Jak połączyć naukę z wypoczynkiem? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć studenci Wydziału Architektury uczestniczący w konkursie „Strefa Studenta przy Rektoracie Politechniki Śląskiej”. W czwartek, 6 czerwca, w budynku Wydziału Architektury przy ul. Strzody ogłoszono wyniki studenckiej rywalizacji.

I nagrodę zdobył zespół Paula Jaworek i Artur Gała, II nagrodę otrzymał zespół Dagmara Duleba i Marta Zwarycz - studenci II roku studiów I stopnia. Obydwa zespoły wykonywały projekt pod kierunkiem prof. Doroty Winnickiej-Jasłowskiej. Wyróżnienie otrzymał zespół Jagoda Cieślik i Anna Gruca - studentki III roku studiów I stopnia na kierunku architektura wnętrz, które wykonały projekt pod kierunkiem prof. Krzysztofa Rostańskiego.

Uczestniczący w konkursie studenci pokazali swoimi pracami, że jakość przestrzeni, w której spędzają niemałą część swojego czasu, jest dla nich ważna i że w prosty, niewymagający wysokich nakładów sposób można tę jakość podnieść na znacznie wyższy poziom.

Do studenckiego konkursu, którego głównymi organizatorkami były kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia Grażyna Maszniew oraz prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury prof. Dorota Winnicka-Jasłowska wpłynęło 21 prac. Obszar objęty założeniami projektowymi obejmował trzy lokalizacje na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej– strefę w pobliżu rektoratu, klatkę schodową w pobliżu Działu Spraw Studenckich i Kształcenia i nieużywany taras wokół sali 200. Główne kryteria, którymi kierowali się studenci to: ergonomiczność i funkcjonalność rozwiązań, wysoka estetyka tworząca przyjazny charakter pomieszczeń, adekwatna do funkcji i  lokalizacji przy rektoracie oraz oryginalność rozwiązań. Ponadto w projektach uwzględniono również System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 7 czerwca 2019 08:42, autor: Anna Mrowiec