24 maja 2019
O projektowaniu europejskich przestrzeni publicznych

Na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej 28 maja odbędzie się seminarium pt. „Projektowanie europejskich przestrzeni publicznych. Idea zrównoważonego rozwoju, studia przypadków i modele przestrzeni publicznych miast średniej wielkości.” Wydarzeniu towarzyszy wystawa „Modele struktury miasta Bolonia”.

Seminarium to tzw. Multiplier Event, który odbywa się cyklicznie w ramach projektu ARCHEA pt: „Designing the European medium-sized City”, finansowanego przez Unię Europejską z serii ERASMUS Action KA-2.

W ramach tego wydarzenia, zgodnie z wymogami projektu, Wydział Architektury będzie gościć profesorów z Uniwersytetów w Bolonii, Parmie, Aachen, Normandii. Każda z uczelni ma planowane wystąpienie. Ponadto prelegentami będą profesjonaliści z dziedziny, członkowie TUP, PLGBC (partnerzy projektu) oraz z firmy PANOVA. Seminarium otwiera prezentacja i wystawa studentów Wydziału Architektury na temat analiz i mapowania miasta Bolonii, którą przygotowano w ramach przedmiotu struktura miasta. Seminarium zamykają prezentacje poświęcone nowym przestrzeniom publicznym w Gliwicach: ulica Akademicka oraz Park Chrobrego. Planuje się również zwiedzanie wspomnianych przestrzeni wraz z autorami ich projektów.

Transmisja seminarium online będzie dostępna tutaj dzięki wsparciu grupy INTERFACES na Wydziale Architektury.

Seminarium towarzyszy wystawa, która przedstawia kilka różnych wielkoskalowych modeli struktury miasta Bolonia. Modele przedstawiają gęstość, intensywność struktury zabudowy, strukturę mapy wrażeń oraz przestrzenne modele ważniejszych przestrzeni publicznych. Wystawę zorganizowano w formie kilku wielkoformatowych paneli o wymiarach 2,4 x 2,2 metra.

Seminarium odbędzie się w budynku X Wydziału Architektury przy ul. Marcina Strzody 10. O godz. 9.00 rozpocznie się rejestracja, a o godz. 10.00 nastąpi otwarcie wystawy.

Wstęp wolny, wydarzenie prowadzone w języku angielskim
Szczegółowy program seminarium tutaj

Pełna informacja na temat projektu Archea:
https://site.unibo.it/archea/en oraz  na stronach POLSL https://www.polsl.pl/Wydzialy/RAr/Nauka/Strony/archea.aspx

Wiadomość utworzona: 24 maja 2019 10:30, autor: Anna Mrowiec