23 maja 2019
Finał XIV Olimpiady Języka Niemieckiego

W Studium Języków Obcych już po raz czternasty rywalizowali uczestnicy finału Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Uczelni Technicznych, organizowanej przez germanistów Politechniki Śląskiej. Tegorocznym zwycięzcą został Fabian Eszik z Politechniki Opolskiej, drugie miejsca zajęli ex aequo Sabina Schlappa z Politechniki Śląskiej, Karolina Gabor-Siatkowska z Politechniki Warszawskiej oraz Piotr Herud z Politechniki Wrocławskiej.

W otwarciu finału olimpiady, który odbył się 17 maja, brali udział prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Tomasz Trawiński oraz zastępca dyrektora Goethe-Institut Krakau Roland Schmidt, a dyplomy wręczał Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Gliwicach dr Marcin Tyslik.

To jedyna taka specjalistyczna olimpiada językowa w Polsce. Uczestnicy finału wykazali się znakomitymi umiejętnościami językowymi oraz szeroką wiedzą merytoryczną, sprawdzaną w zadaniach o profilu technicznym. Patronat nad olimpiadą sprawuje Goethe-Institut, będący jednocześnie gwarantem jakości i standardów konkursu.

Wiadomość utworzona: 23 maja 2019 12:06, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>