20 maja 2019
Politechniczne bolidy najlepsze na torze Formuły 1!

Zespół Silesian Greenpower zdobył pierwsze i drugie miejsce w międzynarodowych wyścigach samochodów elektrycznych formuły F24+, które odbyły się 18 maja na słynnym torze Kirkstown w Irlandii Północnej. Drużyna studentów z Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowodniła, że skonstruowane przez nich bolidy są bezkonkurencyjne!

Do wyścigu politechniczna drużyna wystawiła dwa bolidy: Bullet SGR oraz Bullet III. Oba pojazdy spisały się na torze doskonale i tym samym zajęły w wyścigu pierwszą i drugą lokatę, pozostawiając w tyle swoich konkurentów z innych krajów. Za ich sterami zasiadły Alicja Kołodziej i Natalia Szlachcic.

Zawody Greenpower Formula F24+ odbywają się na profesjonalnych torach Formuły 1. Bolidy biorące w nich udział mają za zadanie pokonać jak największy dystans w czasie jednej godziny. W skład zawodów wchodzi dziesięć wyścigów na różnych torach, w tym runda finałowa. Drużyny mogą brać udział we wszystkich wyścigach, ale w klasyfikacji generalnej liczą się jedynie trzy najlepsze wyniki, z obowiązkowym wyścigiem finałowym włącznie. Zawody te tworzą również świetną okazję do sprawdzenia swoich możliwości oraz wiedzy technicznej między drużynami różnych uczelni i firm.

W skład zwycięskiego zespołu z Politechniki Śląskiej weszli: Pawel Żur, Natalia Szlachcic, Alicja Kołodziej, Dawid Stawiarski, Wojciech Siuta, Adam Piórkowski, Adam Stalica, Bartosz Farys, Dominik Kała. Koordynatorami zespołu są prof. Andrzej Baier z Wydziału Mechanicznego Technologicznego oraz prof. Marian Błachuta z Wydziału Automatyki. Podczas wyjazdu studentom z Silesian Greenpower towarzyszy prof. A. Baier.

Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu zwycięska drużyna. Foto Silesian Greenpower