11 maja 2019
Dzień Sportu już wkrótce!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Sportu Politechniki Śląskiej. Już 15 maja uczestnicy tej cieszącej się wielkim powodzeniem imprezy sportowej będą mogli spróbować swoich sił m.in. w boksie, sumo, przeciąganiu liny czy siłowaniu na rękę. Pierwsze konkurencje rozpoczną się już o godz. 8.30, oficjalne przywitanie gości z udziałem prof. Jerzego Buzka, posła do Parlamentu Europejskiego, i rektora prof. Arkadiusza Mężyka, odbędzie się o godz. 12.00 w hali Ośrodka Sportu przy ul. Akademickiej 26.

Festynowi będzie towarzyszył Festiwal Sportów Nieolimpijskich Uczelni Śląskich. Studenci z kilku śląskich uczelni będą rywalizować m.in. w darcie, disc golfie, biegu na orientację.
Podczas Dnia Sportu, jak co roku, odbędą się również Mistrzostwa Politechniki Śląskiej m.in. w tenisie ziemnym, stołowym, w wyciskaniu sztangi leżąc, zawodach strongman dla amatorów, biegu przełajowym i wielu innych dyscyplinach. Wisienką na torcie Mistrzostw Politechniki Śląskiej będzie mecz piłki nożnej pomiędzy zwycięzcami Uczelnianej Ligii Profesorów a Uczelnianej Ligii Studentów, który zostanie rozegrany w hali Ośrodka Sportu  o godz. 11.00.

Podczas festynu nie zabraknie też pokazów. Zobaczymy m.in. mecz Bubble Football Dziekani & Studenci oraz pole dance w wykonaniu mistrzyni świata Aleksandry Bednarz.
Natomiast po wręczeniu nagród, cała społeczność akademicka spróbuje pobić w Arenie Gliwice rekord Guinnessa w największej na świecie ilości osób robiących pompki.

Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie.

Wiadomość utworzona: 11 maja 2019 16:31, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2019 16:32, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio