30 kwietnia 2019
Studenci Politechniki Śląskiej nagrodzeni za referaty

Studenci Politechniki Śląskiej zostali nagrodzeni w konkursie na najlepszy referat IX Ogólnopolskiej Konferencji Budowlanej Studentów i Doktorantów – EUROINŻYNIER, która odbyła się w dniach 11 - 13 kwietnia na Politechnice Krakowskiej. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Konstrukcji Żelbetowych Conkret Politechniki Krakowskiej. W konferencji wzięli udział studenci każdego stopnia studiów z całego kraju.

Politechnikę Śląską swoimi referatami reprezentowało czterech przedstawicieli z Wydziału Budownictwa. Każde opracowanie oraz prezentacja oceniane były przez Jury w kategoriach podzielonych na stopnie studiów. Laureatami konkursów z naszej uczelni zostali:

- mgr inż. Natalia Paszek: „Wpływ temperatury dojrzewania na wytrzymałość geopolimeru na bazie metakaolinu z kruszywem w postaci odpadowego rozdrobnionego szkła kineskopowego"
(II miejsce w konkursie referatów studiów doktoranckich),

- mgr inż. Krzysztof Grzyb (absolwent): „Analiza porównawcza ściskanych ścian nieskrępowanych i skrępowanych, murowanych z autoklawizowanego betonu komórkowego”
(Nagroda JM Rektora PK za najlepszy referat spoza PK w konkursie referatów studiów doktoranckich),

- mgr inż. Dawid Brzezowski (absolwent): „Modelowanie procesu nasuwania podłużnego estakady nad torami kolejowymi w Gliwicach z wykorzystaniem technologii BIM"
(Nagroda JM Rektora PK za najlepszy referat spoza PK w konkursie referatów studiów magisterskich),

- inż. Szymon Grzesiak: „Numeryczne modelowanie strefy kontaktu w elementach prefabrykowanych".

Serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 30 kwietnia 2019 08:32, autor: Anna Mrowiec