26 kwietnia 2019
Posiedzenie Rady Społecznej Politechniki Śląskiej

Pierwsze w bieżącym roku posiedzenie Rady Społecznej Politechniki Śląskiej odbyło się 25 kwietnia. Przedstawiciele świata nauki, polityki oraz otoczenia społeczno-gospodarczego spotkali się w Sali Senatu Politechniki Śląskiej, by omówić bieżące kwestie istotne dla naszej uczelni.

Po krótkim przywitaniu zgromadzonych uczestników posiedzenia rektor Politechniki Śląskiej  prof. Arkadiusz Mężyk oddał głos profesorowi Jerzemu Buzkowi, który przedstawił stan negocjacji w zakresie unijnego programu Horyzont Europa 2021-2027, finansującego badania naukowe i innowacje. Profesor poinformował uczestników, że przyznano trzykrotnie większą kwotę na tak zwane „wzmocnienie doskonałości” w naszej części Europy, zwiększone również zostanie finansowanie dla polskich uczestników programów ramowych, dzięki czemu staną się one bardziej atrakcyjne dla naszych naukowców.

W dalszej części posiedzenia prof. Arkadiusz Mężyk zreferował postęp realizacji prac na Politechnice Śląskiej związanych z wdrażaniem Ustawy 2.0. Rektor poinformował członków Rady Społecznej m.in. o stanie prac nad nowym statutem uczelni, który będzie obowiązywać od 1 października 2019 r.

Kolejnym punktem posiedzenia były obchody jubileuszu 75-lecia Politechniki Śląskiej. Informacje na temat bogatego programu uroczystości jubileuszowych przedstawił prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz.

Podczas posiedzenia wyłoniono również nowego przewodniczącego Rady Społecznej Politechniki Śląskiej. W wyniku głosowania nowym przewodniczącym został Jarosław Mlonka, prezes Sumitomo SHI FW Energia, który pełnił dotychczas rolę wiceprzewodniczącego Rady. Podczas spotkania ustalono również, że wybór wiceprzewodniczącego Rady dokonany zostanie podczas kolejnego posiedzenia, które odbędzie się pod koniec czerwca bieżącego roku.

Wiadomość utworzona: 26 kwietnia 2019 15:05, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2019 15:06, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN