23 kwietnia 2019
Otwarte seminarium w Instytucie Fizyki

Dyrekcja Instytutu Fizyki CND zaprasza pracowników oraz studentów na kolejne w tym roku akademickim Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się w środę, 24 kwietnia, o godz. 14:00 w auli A budynku Centrum Nowych Technologii znajdujących się przy ul. Konarskiego 22B. Wykład pt. „Porous anodic aluminum oxide templates for production of high-density plasmonic nanostructure arrays” wygłosi Dr Juris Prikulis z Instytutu Fizyki Chemicznej Uniwersytetu Łotewskiego.

Podczas wystąpienia zostaną przedstawione sposoby wytwarzania i właściwości fizyko-chemiczne nanostruktur warstwowych typu metal-izolator-metal (MIMS). Jako przykłady konkretnych zastosowań zostaną zaprezentowane komplementarne struktury uporządkowane nanocząstek oraz nanootworów z warstwą tlenku aluminium typu PAAO oraz warstwą metaliczną wytworzona z Ag i Au, ze względu na wykorzystanie otrzymanych wzbudzeń plazmonowych w oddziaływaniu ze światłem z zakresu widzialnego i w podczerwieni.

Wykład w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów.

Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2019 09:56, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2019 10:16, wykonana przez: Anna Mrowiec