19 kwietnia 2019
Studenci Politechniki nagrodzeni w XX edycji Konkursu o Nagrodę FCA

Jedna rozprawa doktorska oraz pięć prac magisterskich studentów Politechniki Śląskiej zostało nagrodzonych w XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles. Uroczysta gala, podczas której laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, odbyła się w poniedziałek, 15 kwietnia, w Sali Senatu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Jury konkursu nagrodziło rozprawę doktorską Przemysława Snopińskiego z Wydziału Mechanicznego Technologicznego oraz prace magisterskie Jakuba Hyli z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a także Poli Gwiaździńskiej, Danuty Zając, Kamila Miesiączka i Krystiana Molasy z Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Nagrody otrzymało także 6 studentów z Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Podczas gali laureaci sami prezentowali swoje prace.

Prócz samych nagrodzonych oraz promotorów wyróżnionych prac, dziekanów i władz obu uczelni w uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciel Centrum Badań Fiata w Turynie Tommaso Giunti, Director Process Research & Innovation i przedstawiciele spółek grupy FCA.

Pierwszy konkurs odbył się w 1997 r. jako jedno z działań uprzednio podpisanego porozumienia ramowego o współpracy naukowo-technicznej i szkoleniowej pomiędzy Centrum Badań Fiat – Spółką Fiat Polska i Politechniką Warszawską oraz Politechniką Śląską. Już w II edycji, tzn. w 1998 r., do Konkursu dołączyła Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej – wówczas jeszcze jako filia Politechniki Łódzkiej. W 20 edycjach Konkursu FIAT/FCA nagrodzono łącznie 358 prac z wszystkich 3 uczelni, przeznaczając na ten cel prawie 1,5 mln złotych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz promotorom wyróżnionych w XX edycji konkursu prac!

Wiadomość utworzona: 19 kwietnia 2019 07:01, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>