11 kwietnia 2019
Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej już za nami

Za nami Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, który w tym roku był połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki!”. Naszą uczelnię odwiedziły tłumy młodych ludzi ze Śląska i spoza niego, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości. W ramach wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in.  stoiska kół naukowych czy „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii.

W ramach Dnia Otwartego, który odbywał się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym, uczniowie mogli dowiedzieć się wszystkiego o ofercie edukacyjnej i procesie rekrutacji na studia, a także porozmawiać z przedstawicielami studentów i studenckich kół naukowych, którzy prezentowali swoje projekty i prace.  Dodatkowo uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami firm z obszaru IT – EUVIC oraz APA Group – które były partnerami wydarzenia.

Uczestnicy Dnia Otwartego  mieli także okazję zwiedzić kampus naszej uczelni, laboratoria i wydziały, na których pragną rozpocząć studia.

Gwoździem programu był „Bieg w kasku”. Mimo przejmującego chłodu na starcie stanęło ponad 400 dziewczyn. Najlepsza okazała się studentka III roku Wydziału Budownictwa. Uczestniczki miały do pokonania 180 metrów. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych i jest organizowana w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”.

Akcja „Dziewczyny na Politechniki!” jest organizowana w całym kraju od 12 lat wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej głównym celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Wiadomość utworzona: 11 kwietnia 2019 14:32, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>