11 kwietnia 2019
Drużyna Politechniki Śląskiej zmierzyła się legendami handballu

Widowiskowe akcje i parady bramkarzy oraz walka do ostatniego gwizdka – tak wyglądało wczorajsze spotkanie w Arenie Gliwice gwiazd handballu pod wodzą Bogdana Wenty z drużyną Politechniki Śląskiej, której przewodził rektor prof. Arkadiusz Mężyk. Wszystko to jednak w sympatycznej i luźnej atmosferze i w szczytnym celu – dochód z meczu bowiem zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniego Sebastiana Terpińskiego, który zmaga się z wadą serca. Choć drużyna Politechniki przegrała 19:28 (9:14), nasi kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Kibice, którzy przyszli wczoraj  dopingować reprezentację Polski w meczu z Niemcami w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, mogli również zobaczyć po tym niestety przegranym przez Biało-Czerwonych spotkaniu żywe legendy polskiego handballu w starciu z drużyną Politechniki Śląskiej.

Mecz, mimo że rozegrany w luźnej atmosferze, obfitował w wiele ciekawych i widowiskowych akcji, przeprowadzanych zarówno przez gwiazdy, jak i reprezentantów Politechniki.
W składzie politechnicznej drużyny znaleźli się m.in. pracownicy, studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej, a także byli zawodnicy piłki ręcznej, m.in. Arkadiusz Kowalski, Monika Migała czy Arkadiusz Miszka. Trenerem naszej drużyny był  rektor prof. Arkadiusz Mężyk, a asystentem trenera dyrektor Ośrodka Sportu doc. Krzysztof Czapla, natomiast za atmosferę w zespole był odpowiedzialny prorektor prof. Janusz Kotowicz. Do boju na ławce trenerskiej zachęcał drużynę także prorektor prof. Bogusław Łazarz.

W drużynie gwiazd mogliśmy podziwiać takie sławy jak: Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik, Grzegorz Tkaczyk, Patryk Kuchczyński czy Marcin Lijewski.

Mecz w Arenie Gliwice zobaczyło kilka tysięcy fanów piłki ręcznej.

Wiadomość utworzona: 11 kwietnia 2019 09:12, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>