11 kwietnia 2019
Dziś Dzień Otwarty i akcja „Dziewczyny na Politechniki!”

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki!” odbędzie się 11 kwietnia. Do udziału w Dniu Otwartym zapraszamy wszystkich maturzystów i uczniów szkół średnich, ale szczególnie do odwiedzenia Politechniki zachęcamy dziewczyny. Z myślą o nich przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym m.in. „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

W pierwszej, oficjalnej części, odbędą się pokazy i wykłady. Następnie odwiedzający Politechnikę Śląską będą mogli spotkać się z przedstawicielami, pracownikami i studentami wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej, porozmawiać i zadać pytania dotyczące studiów. Dodatkowo uczniowie będą mogli spotkać się z przedstawicielami firm związanych z IT, które wystąpią u nas jako partnerzy wydarzenia.

Na miejscu będą też obecne studenckie koła naukowe, które zaprezentują swoje prace i ciekawe projekty takie jak drony, bolidy, eksperymenty chemiczne.

Specjalnie z myślą o dziewczynach przygotowano „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Zwyciężczynie staną na podium i otrzymają nagrody z rąk władz Politechniki Śląskiej. W zeszłym roku w biegu na Politechnice Śląskiej wzięło udział ponad 200 dziewczyn, najwięcej w Polsce.

Ostatnim punktem imprezy będzie zwiedzanie wybranych wydziałów.

Akcja „Dziewczyny na Politechniki!” jest organizowana w całym kraju od 12 lat wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej głównym celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Program imprezy:

10:00 Powitanie przez rektora CEK, aula A
10:10 Prezentacja oferty edukacyjnej CEK, aula A
10:30 Prezentacja zasad rekrutacji CEK, aula A
11:00 Odwiedzanie stoisk wydziałowych oraz Studenckich Kół Naukowych CEK, korytarze na parterze i I piętrze
11:45 Bieg w kasku dla dziewczyn wokół CNT - zapisy
13:00 Zwiedzanie wydziałów kampus
14:00 Zwiedzanie wydziałów kampus

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Wiadomość utworzona: 10 kwietnia 2019 13:27, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 08:09, wykonana przez: Anna Mrowiec