8 kwietnia 2019
Doktorantka Politechniki Śląskiej koordynatorką EURODOC

Mgr inż. Katarzyna Turoń, doktorantka Wydziału Transportu i przedstawicielka zarządu Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej została jedną z koordynatorek The European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers (EURODOC). W swoich zadaniach mgr inż. Katarzyna Turoń odpowiedzialna będzie za kwestie związane z artykułami naukowymi, redakcję naukową oraz opiekę nad newsletterem organizacji.

Wybory do Rady odbywały się w dniach 3-4 kwietnia 2019 roku w Brukseli podczas corocznego walnego zebrania państw członkowskich organizacji EURODOC. Zebranie poprzedziła międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Employability of PhDs: Valorise Your Skills and Reach Your Full Potential!”, skierowana do doktorantów i młodych naukowców. Do głównych tematów konferencji należały m.in.: umiędzynarodowienie nauki, mobilność i współpraca międzysektorowa, zrównoważone innowacje czy zagadnienia związane z otwartym dostępem do wiedzy (ang. open access).

Warto zaznaczyć, że tegoroczne wybory do EURODOC były ogromnym sukcesem dla całej polskiej delegacji wystawionej przez Krajową Reprezentację Doktorantów. Wśród wybranych do nowego zarządu i administracji znalazło się 5 polskich doktorantek reprezentujących Politechnikę Śląską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską oraz Dolnośląską Szkołę Wyższą, co stanowi ewenement w skali organizacji. Do pozostałych krajów, które przez rok przewodniczyć będą organizacji należą m.in. Słowacja, Czechy, Włochy, Francja, Ukraina, Belgia czy Szwecja.

EURODOC jest międzynarodową federacją 32 krajowych stowarzyszeń doktorantów i młodych naukowców z Unii Europejskiej oraz Rady Europy, zajmujących się wczesną karierą.

Wiadomość utworzona: 8 kwietnia 2019 14:06, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>