8 kwietnia 2019
Wystawy w Galerii Zakamarek w Bibliotece Głównej

Galeria Zakamarek, mieszcząca się w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, zaprasza na  wystawę malarstwa Hanny Woźnicy – Gierlasińskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się dziś o godz. 17.00. W Galerii Zakamarek od wczoraj można również podziwiać wystawę "POLI_TECHNIKA", która jest pokłosiem podpisanego przez naszą uczelnię porozumienia z wrocławskim ASP.

Absolwentka katowickiej Filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała na wydziale Grafiki w latach 1993-1998. Tytuł magistra sztuki oraz dyplom nagrodzony medalem im. Jana Matejki uzyskała z zakresu litografii i malarstwa.
Zajmuje się malarstwem, grafika i projektowaniem graficznym. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, również za granicą (min. Finlandii, Japoni).

Tematyką jej prac jest przede wszystkim pejzaż, lecz przetworzony przez swoje własne wyobrażenie o rzeczywistości, przez grę światła i koloru. Interesuje ja magiczny świat przyrody, który w jej obrazach i grafikach często przybiera postać abstrakcji w ostrych, nasyconych barwach.

Inspiracją dla jej prac są okolice jeziora Wigry i rzeki Czarnej hańczy, ale również miejsce jej urodzenia i dzieciństwa – czyli tzw. Zielony Śląsk, a także gmina Jabłonna, gdzie obecnie mieszka i tworzy.

Na wystawie „POLI_TECHNIKA” natomiast swoje prace przedstawiają zarówno wykładowcy jak i studenci ASP Wrocław.

Wystawa znajduje się w Centrum Nowych Technologii przy ulicy Konarskiego 22b (hol główny, czerwona podłoga oraz korytarz I piętra).

Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2019 14:22, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 8 kwietnia 2019 10:19, wykonana przez: Anna Mrowiec