4 kwietnia 2019
Nagrodzono uczestników Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Na Wydziale Budownictwa odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom śląskiego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nagrody powędrowały do najlepszej czternastki uczestników Olimpiady. Dziesięć osób z tej grupy weźmie udział w finale centralnym zawodów, który w tym roku odbędzie się w dniach 11 – 13 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Nagrody wręczyły zwycięzcom śląskiego etapu Olimpiady przewodnicząca Śląskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych mgr Anna Hyla wraz z dziekan Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Joanną Bzówką.

Pierwsze miejsce w okręgu śląskim zajął Szymon Dronszczyk z Zespołu Szkół Budowlanych z Rybnika, natomiast w rankingu szkół okręgu śląskiego na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych z Lublińca. Zdobywca pierwszego miejsca w rankingu szkół okręgu śląskiego został uhonorowany Nagrodą Wydziału Budownictwa.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bogatą ofertę dydaktyczną Wydziału Budownictwa, zaprezentowaną przez prodziekana ds. nauki i organizacji dr. hab. inż. Tomasza Ponikiewskiego, wysłuchali również wykładu o „Budownictwie w dobie zmian klimatycznych” wygłoszonego przez dr. inż. Janusza Beloka, laureata Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych „Złota Kielnia”.

Podczas spotkania odbył się przedpremierowy pokaz filmu-relacji z Olimpiady Budowlanej przygotowanego przez inż. Mateusza Szwedę, studenta studiów II stopnia na Wydziale Budownictwa.

Zwycięzcom śląskiego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wrócą do nas jako studentki i studenci Wydziału Budownictwa.

Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2019 13:07, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>