4 kwietnia 2019
SCOPUS – wsparcie dla naukowców, bezpłatne szkolenie z bazy

Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza na bezpłatne szkolenie z bazy  Scopus. Szkolenie odbędzie się w środę, 10 kwietnia, w sali nr 210 (dawna Czytelnia Abstraktów i Prac Doktorskich) na II piętrze od godz. 12:00 do 13:30 i będzie prowadzone w języku polskim.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

• Omówienie zasobów bazy Scopus
• Analiza oraz mierniki bibliometryczne dostępne w bazie Scopus
• Wyszukiwanie najlepszych recenzowanych czasopism naukowych
• Profile autorów oraz instytucji
• Przykłady on-line

Scopus - to interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk technicznych, matematyczno-przyrodniczych i in. Baza umożliwia dotarcie do artykułów z czasopism recenzowanych, patentów, materiałów konferencyjnych i serii książkowych. Ponadto Scopus udostępnia specjalistyczne narzędzia, umożliwiające uzyskanie informacji o cytowaniach, indeksie Hirscha, wyszukiwanie afiliacji, wskaźników bibliometrycznych, analizę czasopism i  inne.

Dostęp do bazy możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci akademickiej, a z komputerów domowych poprzez serwer proxy.

Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2019 12:24, autor: Anna Mrowiec