28 marca 2019
Zmarł prof. dr hab. inż. Józef Parchański

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 marca 2019 roku zmarł w wieku 84 lat dr hab. inż. Józef Parchański, profesor Politechniki Śląskiej, wieloletni pracownik  Katedry Miernictwa Elektrycznego,  a następnie Instytutu Metrologii, Elektroniki i Automatyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Uczestniczył w około 60 indywidualnych lub zespołowych pracach badawczych, wykonywanych na zlecenie przemysłu. Był opiekunem ponad 70 prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich, promotorem i recenzentem wielu rozpraw doktorskich, autorem artykułów naukowych i prac naukowo-badawczych. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. nauki w Instytucie Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej, był członkiem SEP oraz PTETiS. Profesor całe swoje życie zawodowe związał z Wydziałem Elektrycznym.

Profesor był ceniony przez współpracowników i studentów jako człowiek wielkiej życzliwości, skromny, pogodny i zawsze chętny do niesienia pomocy.

Msza żałobna zostanie odprawiona w piątek, 29 marca, o godz. 7.30 w Katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Gliwicach, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10:00 na Cmentarzu Centralnym  w Gliwicach przy ul. Kozielskiej.

Wiadomość utworzona: 28 marca 2019 09:43, autor: Anna Mrowiec