22 marca 2019
„Studia z Przyszłością” dla studiów I stopnia i studiów podyplomowych Politechniki Śląskiej

Poznaliśmy laureatów czwartej edycji Ogólnopolski Konkurs i Program Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”, organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 18 marca w pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą. Wśród wyróżnionych kierunków studiów znalazły się także te prowadzone na Politechnice Śląskiej.

Znak jakości „Studia z Przyszłością” otrzymały kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Pośród nagrodzonych znalazły się trzy kierunki studiów I stopnia prowadzonych na Wydziale Mechanicznym Technologicznym – mechanika i budowa maszyn, Wydziale Organizacji i Zarządzania – analityka biznesowa oraz Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki – gospodarka obiegu zamkniętego. Studia opracowane na Wydziale Mechanicznym Technologicznym są realizowane w systemie dualnym łączącym tradycyjne studiowanie z możliwością zdobywania doświadczenia zawodowego.

Certyfikatem „Studia z Przyszłością” nagrodzone zostały również studia podyplomowe prowadzone na Wydziale Transportu – przewoźnik drogowy – logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób. Studia te zostały nagrodzone tym certyfikatem już po raz czwarty. Kierunek został również laureatem „Certyfikatu Premium”, potwierdzającym wdrożone projakościowe rozwiązania o charakterze trwałym i długookresowym.

Dodatkowo certyfikaty specjalne „Lider Jakości Kształcenia” otrzymały kierunki studiów prowadzonych na Wydziale Organizacji i Zarządzania oraz Wydziale Transportu. Certyfikat ten przyznawany jest kierunkom, które w danej edycji konkursu uzyskają najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Na uroczystej gali Politechnikę Śląską reprezentowali prof. Anna Timofiejczuk, dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, prof. Krzysztof Wodarski, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania, prof. Izabela Jonek, prodziekan ds. nauki Wydziału Organizacji i Zarządzania, prof. Piotr Czech, prodziekan ds. nauki Wydziału Transportu, kierownik studiów podyplomowych, dr Ewa Brągoszewska oraz dr Marcin Landrat z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Wiadomość utworzona: 22 marca 2019 14:41, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2019 14:45, wykonana przez: Anna Mrowiec