5 marca 2019
Seminarium w Instytucie Fizyki

Dyrekcja Instytutu Fizyki CND zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się 6 marca o godz. 14:00 w auli B budynku Centrum Nowych Technologii przy ul. Konarskiego 22B. Wykład pt. „Nanofibers for neuromorphic computing – from bio-inspired structures to electrospun multifunctional networks” wygłosi prof. dr Andrea Ehrmann z Faculty of Engineering and Mathematics, Bielefeld University of Applied Sciences z Niemiec.

Struktury włókniste występują wszędzie wokół nas, w środowisku naturalnym, jak i materiałach nanotechnologicznych. Wystąpienie będzie zawierać przegląd wyników symulacji właściwości magnetycznych struktur włóknistych inspirowanych biologicznie, w szczególności ferromagnetycznych spiral Fibonacciego. Przedstawiona zostanie szeroka gama stanów magnetycznych dostępnych w takich nanostrukturach, a także możliwości wykorzystania tych stanów do przechowywania danych. Idąc krok dalej, sieci przypadkowo rozmieszczonych nanowłókien magnetycznych, wytworzonych przez elektroprzędzenie, wskazują na istnienie jeszcze bardziej złożonych procesów dynamiki przemagnesowania, które mogą umożliwić wykorzystanie ich do biologicznie inspirowanego podejścia do obliczeń neuronowych.

Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim.

Wiadomość utworzona: 5 marca 2019 08:03, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>