14 lutego 2019
Kolejne Otwarte Seminarium Naukowe w Instytucie Fizyki

Dyrekcja Instytutu Fizyki CND zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się 20 lutego o godz. 15:00 w auli B budynku Centrum Nowych Technologii przy ul. Konarskiego 22B.

Wykład pt. „Epitaksja typu Van der Waalsa heksagonalnych, cienkich warstw azotku boru na podłożu grafenowym/Van der Waalsa epitaxy of atomically thin hexagonal boron nitride on graphene” wygłosi dr Marcelo Lopes  z Paul-Drude-Institut für Festkörperelektronik, Molecular Beam Epitaxy Laboratory, Berlin.

2-wymiarowy (2D) azotek boru (h-BN) przyciągnął szczególną uwagę badawczy z powodu potencjalnej integracji tego materiału, jako warstwy dielektrycznej w hetero-strukturach dwu-wymiarowych, z podłożem grafenowym oraz innymi strukturami dwu-wymiarowymi, które mogą znaleźć zastosowanie w nanoelektornice. W wystąpieniu zostaną przedstawione rezultaty prac badawczych prowadzonych w Instytucie Paula Drudego, które zmierzają do bezpośredniej synstezy warstw h-BN na matrycy grafenowej w celu otrzymania heterostruktur typu van der Waalsa.

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

Wiadomość utworzona: 14 lutego 2019 14:34, autor: Anna Mrowiec
<lipiec 2020>