14 lutego 2019
Posiedzenie KAUT na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska była organizatorem pierwszego w tym roku posiedzenia Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych. Posiedzenie odbyło się w dniach 23-26 stycznia w Gliwicach oraz w Ustroniu.

Podczas uroczystego rozpoczęcia obrad, które miało miejsce w Sali Senatu Politechniki Śląskiej 24 stycznia,  gości przywitał przewodniczący KAUT prof. Bohdan Macukow, a także rektor Politechniki Śląskiej. Prof. Arkadiusz Mężyk podczas swojej prezentacji przybliżył uczestnikom spotkania historię i strukturę Politechniki Śląskiej, a także opowiedział o ofercie dydaktycznej Politechniki Śląskiej, działalności badawczej oraz o ścisłej współpracy uczelni z   przemysłem.

Podczas uroczystego otwarcia posiedzenia prof. Arkadiusz Mężyk oraz prof. Bohdan Macukow wręczyli także certyfikat KAUT i EURA-ACE dla kierunku biotechnologia prowadzonym na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. W dalszej części posiedzenia trwały obrady w sprawie przyznawania certyfikatów kolejnym kierunkom na uczelniach technicznych w Polsce. Obrady były również kontynuowane kolejnego dnia, ale tym razem w Ustroniu, gdzie miała miejsce druga część posiedzenia organizowanego przez naszą uczelnię.

Do tej pory cztery kierunki studiów prowadzone na Politechnice Śląskiej posiadały akredytację KAUT. Są to: architektura na Wydziale Architektury, budownictwo na Wydziale Budownictwa, mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym oraz industrial and engineering chemistry na Wydziale Chemicznym.

Podczas zorganizowanego na naszej uczelni posiedzenia rozpatrzono również pozytywnie wnioski o akredytację KAUT oraz certyfikat EURA-ACE dla pięciu kolejnych kierunków prowadzonych na Politechnice Śląskiej. Są to: elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym; makrokierunek automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka w języku angielskim na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki; inżynieria materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii; mechanika i budowa maszyn na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także transport na Wydziale Transportu.

Z ramienia Politechniki Śląskiej członkiem Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych jest prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Tomasz Trawiński.

Wiadomość utworzona: 14 lutego 2019 07:09, autor: Anna Mrowiec