7 lutego 2019
Politechnika gościła Regionalną Konferencję Rektorów Uczelni Akademickich

Politechnika Śląska była gospodarzem posiedzenia Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich. W obradach, które odbyły się w Centrum Nowych Technologii 5 lutego, wzięło udział 14 członków, którzy konsultowali praktyczne aspekty wdrożenia ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Obradom przewodniczył rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Przemysław Jałowiecki, natomiast gości w murach Politechniki Śląskiej powitał rektor naszej uczelni prof. Arkadiusz Mężyk.

Intencją wszystkich rektorów uczestniczących w posiedzeniu RKRUA jest jak najlepsze przygotowanie uczelni do zmian, dlatego też posiedzenie Regionalnej Konferencji Uczelni Rektorów Akademickich było poświęcone wdrożeniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jednym z głównych tematów do dyskusji było tworzenie nowych statutów uczelni. Podczas posiedzenia rektor Politechniki Śląskiej przedstawił również zebranym gościom projekt nowego statutu naszej uczelni.

Po zakończeniu posiedzenia rektorzy mieli okazję zwiedzić laboratoria mieszczące się w Centrum Nowych Technologii.

Wiadomość utworzona: 7 lutego 2019 14:20, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2019 14:36, wykonana przez: Anna Mrowiec