6 lutego 2019
Już dziś poznamy najlepsze licea i technika w województwie śląskim!

Już dziś na Politechnice Śląskiej zostaną wręczone nagrody dla szkół ponadgimnazjalnych, które okazały się najlepsze w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Uroczysta gala, organizowana przez Politechnikę Śląską oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbędzie się o godz. 12.00 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego. Partnerami Gali Śląskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 są Asseco Data Systems oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Podczas gali zostanie wyróżnionych 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego. Wśród nagrodzonych szkół znalazły się m.in. placówki z Gliwic, Katowic, Rybnika, Bielska-Białej, Tychów, Sosnowca, Cieszyna czy Częstochowy.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników kapituła brała pod uwagę dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

Galę wręczenia nagród Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” technikom i liceom zakończą przygotowany przez firmę Fenix Art wyjątkowy pokaz laserowy oraz koncert wschodzącej gwiazdy muzyki elektronicznej – pochodzącej z Gliwic Erith.

Gala będzie również transmitowana na żywo przez Telewizję Politechniki Śląskiej. Transmisja on-line będzie dostępna tutaj.

Wiadomość utworzona: 5 lutego 2019 16:28, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2019 06:56, wykonana przez: Anna Mrowiec