28 stycznia 2019
O spektroskopii optycznej w Instytucie Fizyki

Instytut Fizyki-Centrum Naukowo-Dydaktyczne organizuje kolejne Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się w środę, 30 stycznia, o godz. 14.00 w auli B budynku Centrum Nowych Technologii znajdujących się przy ul. Konarskiego 22B. Wykład pt. „Spektroskopia optyczna zakresu UV-Vis-NIR w badaniach związków małocząsteczkowych i polimerów” wygłosi dr hab. Bożena Jarząbek  z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk.

W trakcie seminarium przedstawione zostaną rezultaty badań właściwości optycznych i stabilności termicznej warstw poliazometin domieszkowanych jodem. Na podstawie wyników badań optycznych in situ wyjaśniony zostanie mechanizm domieszkowania oraz określone temperatury „graniczne” warstw domieszkowanych, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia ich zastosowania w warstwowych strukturach optoelektronicznych i ogniwach słonecznych.

Ponadto przedstawiona zostanie ogólna tematyka i potencjał badawczy CMPW PAN w Zabrzu w aspekcie potencjalnej współpracy naukowej.

Wiadomość utworzona: 28 stycznia 2019 14:32, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2019 14:32, wykonana przez: Anna Mrowiec