28 stycznia 2019
Nowy wykaz wydawnictw

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło  pierwszy wykaz wydawnictw. Większość pozycji to wydawnictwa polskie. W przyszłości wykaz będzie uzupełniany przez Komisję Ewaluacji Nauki (KEN), która rozpocznie swoją pierwszą kadencję 1 marca 2019 roku. Obecnie za monografię opublikowaną w Wydawnictwie Politechniki Śląskiej przysługuje 80 pkt.

Wprowadzenie wykazu wydawnictw monografii naukowych do polskiego systemu ewaluacji nauki ma na celu usunięcie z przestrzeni komunikacji naukowej wydawnictw nierzetelnych, które często deklarują możliwość opublikowania dowolnego dostarczonego im materiału jako monografii naukowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Wiadomość utworzona: 28 stycznia 2019 08:16, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2019 08:16, wykonana przez: Anna Mrowiec