25 stycznia 2019
Spotkanie przedstawicieli Politechniki z władzami Gliwic

W czwartek, 24 stycznia, w Urzędzie Miasta w Gliwicach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie przedstawicieli Politechniki Śląskiej z władzami miasta. Politechnikę Śląską w rozmowach reprezentował wyznaczony przez rektora pełnomocnik ds. współpracy z władzami Gliwic,  prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno–gospodarczym prof. Janusz Kotowicz oraz zastępca kanclerza Aleksander Chomiakow, dziekan Wydziału Architektury prof. Klaudiusz Fross, a także dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej  doc. Krzysztof Czapla.  Ze strony władz miejskich uczestnikami byli zastępca prezydenta Gliwic - Adam Neumann i sekretarz miasta dr inż. Andrzej Karasiński.

W trakcie spotkania dyskutowano o wspólnym projekcie, który został zainicjowany w dniu 5 grudnia 2018 r. listem intencyjnym pomiędzy Politechniką Śląską, miastem Gliwice, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Solar Impulse Foundation, w sprawie utworzenia w naszym mieście Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska. Główną misją centrum będzie szeroka działalność naukowo-dydaktyczna i promocja innowacyjnych technologii w obszarze ochrony klimatu i środowiska, w tym m.in. czyste technologie energetyczne.
Dziekan Wydziału Architektury prof. Klaudiusz Fross przedstawił koncepcję zagospodarowania przestrzeni w okolicach ul. Akademickiej 3. Dyskutowano również o problemach związanych z budynkiem po komisariacie policji przy ul. Akademickiej 12 i 14.

Kontynuowano również rozmowy na temat planów zagospodarowania terenów dzielnicy akademickiej, w szczególności okolic Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”.

Wiadomość utworzona: 25 stycznia 2019 14:35, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2019 15:28, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2020>
PnWtŚrCzPtSoN