22 stycznia 2019
Rusza druga edycja Legii Akademickiej

Do 23 stycznia trwa rekrutacja do Legii Akademickiej, programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów, uruchomionego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Jego celem jest większy dopływ młodszych wiekiem żołnierzy rezerwy, w szczególności oficerów i podoficerów. Organizatorem części teoretycznej szkolenia będzie Politechnika Śląska, zaś części praktycznej – w formie ćwiczeń poligonowych – MON.

Po wielkim sukcesie pierwszej, pilotażowej edycji, w której przeszkolono niemal 5000 studentów z całej Polski, ogłoszona została druga edycja programu. Do Legii Akademickiej przystąpić będą mogli studenci studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich dowolnego roku studiów, którzy posiadają obywatelstwo polskie. Rekrutacja na Politechnice Śląskiej jest otwarta również dla studentów innych uczelni.

W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach części teoretycznej, potrwa do 15 maja 2019 r. Zasadniczym celem części teoretycznej będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych.

Po zaliczeniu części teoretycznej i złożeniu wniosku do organów wojskowych, student ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych. Część praktyczna odbędzie się w czasie wakacji. Student ochotnik otrzyma od MON wynagrodzenie za każdy dzień szkolenia poligonowego.

Chętni do udziału w Legii Akademickiej powinni zarejestrować się na stronie rekrutacyjnej , a po przyjęciu złożyć na uczelni podpisany formularz.

Rekrutacja na szkolenie potrwa do 23 stycznia 2019 r. do godz. 13.00. Po zakończeniu rejestracji kandydaci będą mailowo informowani o dalszych krokach w programie.

Wiadomość utworzona: 22 stycznia 2019 13:09, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2019 13:10, wykonana przez: Anna Mrowiec