17 stycznia 2019
Projekty Politechniki nagrodzone w III Konkursie TANGO

Projekty Wydziałów Elektrycznego, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki otrzymają dofinansowanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Narodowego Centrum Nauki, dotyczącego wsparcia praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych TANGO.

Dofinansowanie otrzymają projekty: „Sonda do dynamicznych pomiarów parametrów płynu w przepływach dwufazowych, w tym przede wszystkim w parze mokrej” pod kierownictwem dr. hab. inż. Sławomira Dykasa z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, „Innowacyjny fotoniczny system pomiarowy do zastosowań biomedycznych” pod kierownictwem prof. Pawła Karasińskiego z Wydziału Elektrycznego oraz „Zastosowania modeli trójwymiarowej sieci naczyniowej” pod kierownictwem dr. inż. Krzysztofa Psiuk-Maksymowicza z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

W procedurze aplikacyjnej twórców aktywnie wsparli brokerzy innowacji z Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz pracownicy Biura Obsługi Projektów Krajowych z Centrum Zarządzania Projektami.

Łącznie o dofinansowanie w III konkursie TANGO ubiegało się 11 projektów, otrzyma je 6 z nich.

Wiadomość utworzona: 16 stycznia 2019 14:38, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 17 stycznia 2019 16:38, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio