15 stycznia 2019
Politechnika Śląska i Świętochłowice współpracują

Politechnika Śląska zyskała kolejnego partnera do współpracy. Tym razem jest nim miasto Świętochłowice. Współpraca będzie przebiegała przede wszystkim w obszarach edukacyjnym, badawczo-rozwojowym oraz kadrowym. Uczelnia aktywnie włączy się także w organizację konkursu „Świętochłowicki Biznesplan”. Porozumienie podpisali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, a także prezydent Świętochłowic Daniel Beger podczas spotkania, które odbyło się dziś w rektoracie uczelni.

Nowi partnerzy planują współpracę m.in. w zakresie uzgadniania tematów prac badawczo-rozwojowych, wzajemnego prezentowania i propagowanie osiągnięć, udoskonalania programów edukacyjnych oraz unowocześniania procesu kształcenia, a także w zakresie knowledge managementu ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji. Planowane jest także powołanie specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

Miasto oraz uczelnia będą także aktywnie współdziałać w zakresie zatrudniania absolwentów Politechniki Śląskiej, a także praktyk i realizacji staży studenckich.

Politechnika Śląska postanowiła się także włączyć w pobudzanie aktywności mieszkańców Świętochłowic w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w mieście. Uczelnia została więc partnerem konkursu „Świętochłowicki Biznesplan”. Laureat konkursu będzie mógł liczyć zarówno na wsparcie Biura Karier Studenckich, jak i Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. Zwycięzca będzie mógł m.in. wziąć udział w warsztatach i sesjach coachingowych rozwijających potencjał osobisty, przedsiębiorczy i zawodowy, a także w szkoleniach i konsultacjach dotyczących prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej, modeli biznesowych oraz zarządzania projektem w kontekście rozwoju firmy. Na laureatów pierwszych trzech miejsc czekają również m.in. doradztwo w zakresie ochrony patentowej oraz konsultacje w zakresie możliwości uzyskania dofinansowania do działalności gospodarczej.

Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2019 14:02, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2019 14:03, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio