15 stycznia 2019
Pracownicy Politechniki Śląskiej laureatami Śląskich Nagród Naukowych

Dr hab. inż. Przemysław Data z Wydziału Chemicznego oraz mgr inż. Mateusz Wąsik z Wydziału Mechanicznego Technologicznego zostali laureatami Śląskich Nagród Naukowych. Zostały one wręczone w sobotę, 12 stycznia, podczas uroczystej inauguracji 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2018, która odbyła się w Teatrze Śląskim. Gratulujemy!

Śląskie Nagrody Naukowe zostały wręczone po raz drugi. Otrzymali je naukowcy, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują niebanalne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. W gronie wyróżnionych znaleźli się: prof. Jan Kisiel z Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. inż. Przemysław Data z Politechniki Śląskiej, prof. n. med. Beata Kos-Kudła ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Ewa Jabłczyńska z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dr hab. Paweł Linek z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz prof. Jacek Rykała z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Laureatem w kategorii doktorant został mgr Wacław M. Adamczyk, a wyróżnienia powędrowały do mgr Zuzanny Rzepki z SUM, mgr. Konrada Graczyka z UŚ oraz mgr. inż. Mateusza Wąsika z Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2019 09:32, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2019 10:46, wykonana przez: Anna Mrowiec